0
0
Novak
Guglielmo Mangiapane/Novak Đoković/REUTERS via Guliver image
Srpski teniser Novak Đoković rutnski se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa. Nole je bio bolji od Amerikanca Tenisa Sandgrena rezultatom 3:0 (6:2, 6:4, 6:2).

U prvom setu Nole je odmah došao do brejka, a onda u sedmom gejmu potvrio još jendim brejkom ko je najbolji teniser na svijetu i lako osovojio prvi set.

Đoković je i u drugom setu odmah došao do brejka. Međutim, Tenis je pokušao da mu uzvrati, napadao je i natjerao Srbina da spašava tri brejk lopte. Uspio je Nole da sačuva brejk sa početka prvog seta i da tako i drugi set riješio u svoju korist.

U trećem setu Novak je propustio dvije prilike za brejk na startu, ali je odmah nakon toga brejknuo Amerikanca što mu je bilo sasvim dovoljno za tiijumf.

U drugo kolo Novaka čeka Argentinac Pablo Kuevas koji je 92. tenisr na ATP svjetskoj listi.