novak
Novak Đoković/twiter
Prvi teniser na planeti Novak Đoković stigao je u Beč sa oreolom favorita, a na kraju je došao do samo dvije pobjede koliko mu je bilo neophodno da ostane na prvom mjestu ATP liste do kraja godine. Međutim, kao da je ostao bez motivacije, što je i sam priznao posle iznenađujućeg poraza od Lorenca Sonega.

Novakov loše rezultat u Beču mogao bi maksimalno da iskoristi Rus Andrej Rubljov i obori jedan rekord srpskog tenisera iz 2020. nakon što se plasirao u finale turnira u Beču. Ukoliko bi osvojio turnir u glavnom gradu Austrije to bi mu ove godine bila peta titula.

Rubljov je osvojio Katar i Adelaidu u januaru, a u septembru je bio najbolji u Hamburgu, dok je Sankt Peterburgu osvojio četvrtu titulu. Na drugoj strani, Đoković je osvojio Australijan Open, Dubai i masterse u Sinsinatiju i Rimu i po tome je bio najuspješniji u ovoj godini ali bi Rus mogao da ga prestigne ako osvoji Beč.