Novak
Novak Đoković
Nakon Rima protiv Rafaela Nadal, četvrtfinale Beča protiv Lorenca Sonega, a sada i drugo kolo u Londonu protiv Danila Medvedeva – dokaz da je Novak Đoković čovijek od krvi i mesa kao i svi ili da je ipak ovo blagi pad u teniskoj karijeri?

Ruski teniser nanio je težak poraz najboljem igraču planete u O2 areni i pobijedio ga sa 6:3, 6:3.

Umjesto da već u drugom kolu pobjedom u dva seta Novak obezbijedi polufinale, on je izgubio u dva seta i za isto će morati da se bori u sledećem kolu.

Mada je Novaku išlo dobro tokom otvaranja meča, ovaj duel podsjećao je na prošli gdje ga je Dijego Švarcman odmah brejknuo. Za razliku od tog duela i situacije koje je razdrmala Đokovića, najbolji teniser planete kao da je tada upao u nokdaun iz kog se nije probudio sve do zvona koji je označio da je izgubio.

A onda je u sedmom gejmu prvog seta uslijedio brejk Medvedeva koji je bio početak kraja srpskog igrača. Doslovno, nakon što je ruski teniser osvojio narednih sedam gejmova od čega jedan za prenost u setovima i dva brejka na startu drugog.

Situacija u Novakovoj grupi je takva da je Danil Medvedev već u polufinalu nakon što je već dva puta savladao i ukupno odigrao četiri seta, dok je šanse za prolaz izgubio Dijego Švarcman sa dva poraza. Pored Đokovića, Argentinca je danas pobijedio i Zverev sa kojim će se u direktnom okršaju Đoković boriti za polufinale.

Đoković – Medvedev 0:2 (3:6, 3:6)

3:5 – Još jedan osvojen gejm srpskog tenisera ali sada ide ono bitnije, brejk bi ga ostavio u životu.

2:5 – Ekspresno do gejma dolazi i Rus kog će prvi sledeći dovesti do pobjede protiv najboljeg reketa planete. Samo minut i četiri sekunde trajao je ovaj gejm.

2:4 – Konačno jedan gejm osvaja srpski teniser, na 30:15 je došao do prelomnog poena bekhendom koji je u suprotnom mogao skupo da ga košta.

0:3 – I sedmi gejm u nizu osvaja ruski teniser, Đoković je poslednji osvojio kod 3:3 u prvom setu. Imao je prvu brejk loptu Novak na meču, ali je Medvedev odbranio i iz sledećeg poena osvojio gejm.

0:2 – BREJK! Novak izgleda kao da ne zna šta radi, šta god pokušao, Medvedev odgovori jače i jednostavno ga zasijeni. Tako je bilo i u ovom gejmu, stigao je Rus do brejk lopte koju je Đoković odbranio, a onda 22. neiznuđenom greškom predao servis rivalu.

0:1 – Ne staje ruski teniser, niti smanjuje tempo. Odličnim servisima Medvedev lako stiže do situacije da iz sledećeg ili narednog udarca osvoji poen. Novak na to nema odgovor, vidjećemo da li će se nešto promijeniti.

Prvi set je gotov, a kako nije pripao Đokoviću srpski as definitivno večeras neće moći da izbori plasman u polufinale, za šta mu je bila potrebna pobjeda u dva seta.

Kraj prvog seta

3:6 – BREJK! U izuzetno lošem ritmu je Novak Đoković, drugim brejkom je stigao do seta Medvedev. Čak dvije duple greške na servisu Novaka u ovom gejmu, plus jedna neiznuđena i užasan drop šot koji već dugo samo muke donosi srpskom teniseru.

3:5 – Izvanredno sada igra ruski teniser i bez puno problema je potvrdio prethodno napravljen brejk.

3:4 – BREJK! Drugi u nizu gejm u kom je Novak Đoković morao da brani brejk lopte koje je imao protivnik i kada se činilo da će uspjeti u tome, izgubio je servis. Ovaj gejm je trjao čak 11 i po minuta i mogao bi da bude ključan ali ne na način koji bi odgovarao Novaku.

2:2 – Mada je duplom servis greškom otvorio set Medvedev, do kraja je vezao odlične serve za još jedno poravnanje.

Dominik Tim je riješio da pametno iskoristi veče u Londonu:

2:1 – Loše je otvorio ovaj gejm srpski teniser, najpre je imao loš drop šot, a zatim iz forhenda lansirao lopticu u aut za prve brejk lopte. Medvedev ih je imao dvije ali je Srbin spasio obje, da bi Rus napravio i treću grešku u ovom gejmu.

1:1 – I ovaj gejm je igrač koji servira otvorio sa tri osvojena poena, da bi Medvedev napravio duplu servis grešku, a onda ipak izjednačio.

1:0 – Prva tri poena na startu meča osvojio je Đoković, da bi zatim sa dvije greške zakomplikovao situaciju srpski teniser. Međutim, nije dopustio Rusu Đoković da uđu u djus, već je poveo.