Nakon velike borbe Olga savladana!

Olga Danilović završila je kvalifikacije za Rolan Garos već u prvom kolu pošto je posle dva sata i 22 minuta igre poražena sa 2:1 (6:3, 4:6, 3:6) od Meksikanke Renate Zarazu.

Srpska teniserka je odlično počela meč i sa dva uzastopna brejka stigla do prednosti 4:0 kada je Zarazu uspjela da vrati jedan brejk. Ipak, to je bilo sve od Meksikanke u prvom setu koji je Danilovićeva riješila u svoju korist.

Poslije razmjene brejkova na početku drugog seta obje teniserke su propustile po nekoliko brejk prilika u nastavku, Olga dvije u devetom gejmu, da bi Meksikanka u narednom brejkom stigla i do izjednačenja u setovima. U trećem je Zarazu odmah oduzela servis Olgi i došla do 3:1 ali je srpska teniserka uspjela da vrati brejk. Međutim, Olga je već u narednom gejmu ponovo pretrpjela brejk da bi Meksikanka u nastavku iskoristila četvrtu meč loptu i došla do pobjede.