Danilo Petrović
Danilo Petrović/twiter
Danilo Petrović će dugo pamtiti turnir na Sardiniji. Došao je do prve ATP pobjede, stigao do polufinala ali tu se njegova bajka nažalost završila.

Srpski as koji je u glavni ždrijeb dospio kao “srećni gubitnik” nije imao šansi u borbi za finale protiv domaćeg tenisera Marka Čekinata. Italijan je slavio sa ubedljivih 6:1, 6:0 za samo 56 minuta igre.

Nakon maratonskog drugog gejma, Petrović je uspio da izjednači na 1:1 u prvom setu ali od toga trenutka na terenu je postojao samo Čekinato koji je osvojio preostalih 11 gejmova.

Srpskog tenisera nije služio servis, dosta je griješio, što je Italijan vješto kažnjavao i lako stizao do poena.

Srbija će ipak imati predstavnika u finalu turnira na Sradiniji jer je Laslo Đere u prvom polufinalu bio uspješniji od Lorenca Musetija