Petrović
Danilo Petorvić/twitter
Danilo Petrović je srpski teniser koji je završio učešće na Serbia Openu već u prvom kolu, jer je eleminisan od 43. tenisera na ATP listi, Džona Milmana iz Australije, rezultatom od 2:0 (7:5, 6:4).

Danilo je igrao dobro ali to nije bilo dovoljno da osvoji jedan set. Srpski teniser je imao šansu i za brejk prednosti, da dođe na 4:1 uz servis. Međutim, Milaman je bio jači i precizniji pa se u petom gejmu vratio skroz u meču. Petrović je ponovo u 11 – gejmu imao šansu koju nije iskoristio, ali Milman jeste i tako došao do pobjede od 7:5.

Tokom drugog seta viđena je opet velika borba ali nije bila dovoljna da poremeti cilj Džonu.

Džon za sledeći meč čeka pobjednika izmedju Pabla Kuevasa (Urugvaj) i Emila Rusuvourija (Finska).