Petrović odlično startovao

Danilo Petrović bio je uspješan u prvom kolu kvalifikacija za turnir na Sardiniji nakon što je pobijedio Argentinca Tomasa Martina Ečeveriju maksimalnim rezultatom 2:0 (6:4, 6:2) posle jednog sata i 29 minuta igre. Protivnik Petroviću u narednom kolu kvalifikacija biće Italijan Andree Pelegrina.

Srpski teniser dobro je počeo meč i odmah izvršio pritisak na servis Argentinca koji je već u prvom gejmu morao da spašava dvije brejk lopte, da bi Danilo u četvrtom gejmu ipak stigao do brejka i potom poveo sa 4:2, a onda lako riješio prvi set u svoju korist.

U drugom setu je Petrović bio još ubjedljivi, iako je na prvi brejk čekao do petog gejma, da bi zatim napravio i drugi u nizu, tako je definitivno slomio otpor Argentinca za uspješan start kvalifikacija na Sardiniji.