Nadal
Rafael Nadal
Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u 3. kolo Australijan Opena nakon što je pobijedio Majkla Moa sa 3:0 (6:1, 6:4, 6:2). Amerikanac koji je na startu turnira eliminisao Viktora Troickog nije imao nikave šanse protiv drugog igača svijeta.

Rafa je od starta pokazao protivniku da ne može da se nada iznenađenju. Nakon razmijenjenih gejmova na startu, uslijedila je serija Nadal od pet vezanih gejmova i ubjedlivo dobijen set sa 6:1.

Amerikanac se u drugom čvršće borio ali je Nadal napravio brejk pri rezultatu 2:2 i sigurnim serivisma sačuvao prednost i poveo sa 2:0 u setovima.

Borio se Mo i u trećem, izdržao je nalete Rafaela u dva servis gejma ali je uspio da dođe do 2:1, ali je nakon toga Nadal ponovo vezao pet gejmova i završio posao u tri seta, za sat i 49 minuta.

Meč je obilježila i neprijatna scena, kada je jedna navijačica, možda i pod dejstvom alkohola u nekoliko navrata nešto dobacila Rafaelu, čak mu je i pokazala srednji prst, da bi na kraju obezbjeđenje moralo da je izbaci sa tribina.

U trećem kolu Nadal će igrati protiv Britanca Kamerunu Norija 69. na ATP listi.