Vavrinka
Sten Vavrinka
Još jedno veliko iznenađenje dogodilo se na Rolan Garosu. Za senzaciju se pobrinuo malo poznati tenisr Ugo Gaston, koji zauzima 239. mjesto na ATP listi. On je pobijedio bivšeg šampiona Otvorenog prvenstva Francuske Stena Vavrinke rezultatom 3:2 (po setovima 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0).

Vavrinka je odlično otvorio meč na Rolan Garosu i brejkovima u šestom i osmom gejmu prvog seta došao lako do prednosti. Potom ga je šokirao mladi Gaston, koji je za ovaj turnir dobio specijalnu pozivnicu. Napravio je brejk na startu drugog seta i novim brejkom u devetom gejmu došao do izjednačenja.

Ugo je nastavio sa sjajnom igrom i u šestom gejmu trećeg seta dolazi do brejka. Spasio je dvije brejk lopte u sedmom i dvije u devetom gejmu, pa je iskoristio prvu set loptu da dođe do velike prednosti od 2-1 u setovima protiv Stenimala.

Četvrti set bio je pravi rolerkoster. Sten pravi brejk u drugom gejmu, a kasnije i u trećem gejmu spasio ukupno šest brejk lopti.

Na startu odlučujućeg seta Švajcarac je spasio dvije brejk lopte ali treću nije i Ugo je odmah stigao do brejka. Vavrinka je odmah imao tri brejk šanse u narednom gejmu ali se Francuz izvukao i neutralisao sve tri, pa je došao do prednosti od 2:0. U narednom gejmu Gaston je napravio novi brejk i poveo sa 3:0.

Potvrdio je brejk i došao do 4:0, a onda napravio još jedan brejk i meč završio sa maksimalnih 6:0 na Rolan Garosu. U narednom kolu 20-godišnji francuski teniser igraće protiv trećeg tenisera svijeta Dominika Tima.