Nadal
Rafael Nadal
Drugi reket na svijetu Rafael Nadal pobijedio je Dijega Švarcmana u polufinalu Rolan Garosa rezultatom 3:0 u setovima i tako se plasirao u finale Rolan Garosa.

Prva dva seta je rutinski slavio Španac, oba puta po 6:3 i tu je već bilo jasno argentinskom teniseru da nema mnogo prostora za nadu.

U trećem setu je viđena nešto veća borba, Švarcman je uspio čak da stigne do taj-brejka ali ipak je Nadal bez problema riješio tu dionicu (7:0) i osvojio set rezultatom 7:6.

Nadalov trijumf je i neka vrsta osvete za poraz od Švarcmana na mastersu u Rimu prije nekoliko nedelja.

Rafa je ovom pobjedom došao nadomak 13. trofeja na Rolan Garosa ali u drugom delu kostura je Novak Đoković koji igra polufinale sa Stefanosom Cicipasom.

Nadamo se da će biti viteška i spektakularna borba u završnom meču i naravno, nadamo se da će Srbin stići do još jednog Grend slema.