rolan garos
Nikola Milojević
Srpski teniseri odlično odigrali prvi dan za glavni ždrijeb Rolan Garosa.

Nikola Milojević u prvom kolu kvalifikacija eleminisao Poljaka Pitera Polanskog, rezultatom 2:1 (7:6, 1:6, 6:2). Mučio se na startu meča Nikola, protivnik mu je odmah u trećem gejmu oduzeo servis. U šestom gejmu Srbin se vratio u igru, meč je otišao u taj-brejk gdje je Nikola potvrdio svoju dobru igru i osvojio set.

U drugom setu Poljak je bio dominantan i rutinski rezultatom 6:1 izjednačio u setovima. Igrao se odlučjući set i Srbin je uspio da u potpunosti nadigra protivnika i plasira se u naredno kolo kfalifikacija.

Viktor Troicki teniser iz Srbije takođe je danas blistao i nadgirao Zajbot Vilda. U prvom setu Srbin nije uspeo da osvoji nijedan gejm ali to je probudilo Viktor i u oba preostala seta igrao je kao furija, postojao je samo on na terenu i zasliženo je slavio 8:6, 7:5.

Nikolu Milojevića u narednom kolu kvalifikacija za Rolan Garos čeka Maksimilijan Marter, a Viktor Troicki igra protiv Aleksandra Vukićeva.