Rubljov
Andrej Rubljov/twitter
Andrej Rubljov ostvario je svoju prvu pobjedu na Završnom Mastersu u Londonu nakon što je sa 2:0 pobijedio Dominika Tima (6:2, 7:5) nakon jednog sata i 15 minuta igre. Ovo je bio samo meč za predstiž nakon što je Tim prethodno već uspio da obezbijedi polufinale, dok je Andrej bio bez šansi za plasman među četiri najbolja tenisera u Londonu.

Andrej nije želio da napusti London bez trijumfa i odlučno je ušao u meč oduzevši Timu prva dva gejma na njegov servis za prednost od 4:0. Austrijanac se nije mnogo zbog toga potresao, a Rubljov je uskoro i osvojio prvi set.

Veća borba se gledala u drugom setu, mada je ponovo Andrej već u trećem gejmu uspio da Timu oduzme servis.

Međutim, Austrijaanc je dočekao šansu da i on napravi brejk i to mu je pošto za rukom u osmom gejmu čime je stigao do izjednačenja 4:4, da bi tri gejma kasnije grčevito pokušavao da se odbrani od još jednog brejka Rubljova koji je ipak iskoristio četvrtu brejk loptu, a zatim ubrzo i završio meč pobjedom.