Rubljov
Andrej Rubljov
Andrej Rubljov osvojio je ATP 500 turnir u Hamburgu. Ruski teniser je pobijedio Stefanosa Cicipasa nakon sjajnog meča i 2 časa i 21 minuta velike borbe. Rezultat je bio 2:1 (6:4, 3:6, 7:5).

Bio je ovo izuzetno kvalitetan duel sa puno dobrih poteza.

Rus je maltene prvi dio igre odigrao bez greške i sa jednim brejkom stigao do prednosti. Slično je bilo i u drugom setu, samo je ovoga puta bolji bio Cicipas.

Grk je u dobrom ritmu nastavio i na startu trećeg seta, napravio brejk u trećem ali i sam pretrpio isto u narednom gejmu.

Sa oduzimanjem servisa nastavilo se i u petom gejmu kada je Cicipas iskoristio brejk loptu i stigao nadomak trijumfa. Servirao je za pobjedu, ali uzalud. Rubljov se u poslednjem trenutku spasio, napravio brejk i izjednačio na 5:5 u odlučujućem setu.

Potom je gejm na svoj servis dobio sa nulom, da bi u narednom koji se ispostavio i poslednjim iskoristio prvu meč loptu i stigao do trofeja.

Njih dvojicu sada očekuje Rolan Garos – Rubljov na startu igra sa Semom Kverijem, a Cicipas sa Haimeom Munarom.