Serena Vilijams poražena na svoj 1000. meč!

Serena Vilijams danas je u Rimu igrala svoj jubilarni 1000. meč u svojoj dosadašnjoj bogatoj karijeri, međutim, nije se proslavila. U prvom kolu tirnira je bila slobodna, ali već u drugom kolu izgubila je neočekivano meč od Nađe Podorske, rezultatom od 2:0.

Serena je loše počela prvi set, Podorska je odmah stekla prednost 5:4 na svoj servis, međutim, Serena je uspjela da vrati brejk i odvela prvi set u taj-brejk. Nađa je u nastavku taj-brejka odmah povela 5:2 sa dva mini brejka viška, ali to nije iskoristila, pa je uslijedila kazna i Vilijams je izjednačila na 6:6. Ipak, nije uspjela da do kraja bude dominantna, pa je Podorska došla do dva vezana poena i tako osvojila prvi set.

Nađa u drugom setu startuje oštro i dolazi do brejka pri rezultatu 2:1, ali opet to nije iskoritila da tad završi meč, pa je kod rezultata 6:5 došla do novog brejka i tako došla do svoje velike pobjede u karijeri!

Sledeća rivalka biće joj teniserka Petra Martić iz Hrvatske.