Odlična igra srpskih tenisera!

Srbi odlični na turniru u Kicbilu.

Laslo Đere i Miomir Kecmanović plasirali su se u četvrtfinale ATP turnira u Kicbilu. Igrali su odlično i savladali sve prepreke u drugom kolu. Đere je potvrdio da mu je šljaka omiljena podloga i bio je bolji od Janika Sineroma, dok je Kecmanović vrlo lako, bez napora došao do pobjede nad Džordanom Tompsonom.

Srpski teniser Đere je nakon uspješno odigranih mečeva u kvalifikacijama ostvario i drugu pobjedu u glavnom ždrijebu, što će mu sigurno podići samopouzdanje. Momak iz Setne je bio bolji od Sinera rezultatom 6:4, 6:4, tako što je odmah na početku u prvom setu napravio jedan brejk, a drugom imao dva koja je uspio da sačuva. U sledećem kolu igraće sa pobjednikom meča Sebastijan Ofner – Dijego Švarcman.

Miomir Kecmanović je takođe ušao u najboljih osam. Kecmanović je potvrdio da mu zemljana podloga mnogo više odgovara nego Tompsonu kojeg je pobijedio – 6:2, 6:2. Miomir je dominirao od prvog do zadnjeg gejma i meč završio za 65 minuta igre, pa će za polufinale igrati sa Federikom Delbonisom, koji je u dva seta savladao Nikoloza Basilašvilija.

Nagradni fond turnira u Kicbilu je 542.695 eura.