Sten Vavrinka
Sten Vavrinka doživio veliku blamažu. Trostruki gren slem šampion je ispao u 1. kolu Mastersa u Rimu od 249. tenisera svijeta i to na dodatno šokantan način. Sten je bio toliko loš da je prvi set protiv Italijana Lorenca Musetija izgubio rezultatom 6:0! Museti je slavio 2:0, a u drugom setu je bilo dosta više borbe – 7:6.

Prosto je nevjerovatno da je 18-godišnji Italijan u prvom setu dopustio tek 13 poena Vavrinki i napravio takozvani “krompir” na semaforu.

Vavrinka je prethodnih nedelja igrao čelendžere u Pragu, gde je jedan turnir i osvojio ali se pokazalo da mu to nije bilo dovoljno. Museti je igrao perfektno i zabiljeležio najveću pobjedu u svojoj karijeri.

Museti je rođen 2002. godine, te godine kada je Sten Vavrinka postao profesionalac i prvi put se upisao na ATP listu.

Lorenca Musetija u drugom kolu čeka Kei Nišikori, pa ostaje da vidimo hoće li mladi Italijan moći do nove pobjede.