Đoković
Đoković - Cicipas / Twitter
Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Rimu pobjedom nad Alehandrom Davidovičem Fokinom rezultatom 6:2, 6:1. Naredni protivnik mu je Stefanos Cicipas koji je eliminisao Matea Beretinija.

Grčki teniser je savladao Beretinija u dva seta 7:6, 6:2.

Igrali su vrlo dinamičan prvi set, poslije taj-brejka slavio je Cicipas 7:6, jer je Beretini uzeo samo tri poena u taj-brejku.

U drugom setu grk je dominirao, lagano i brzo došao do 6:2 i slavio prolaz u četvrtfinale turnira u Rimu.

Červrtfinalni meč između Đokovića i Cicipasa igraće se u petak, a Stefanos je imao par riječi povodom sjutrašnjeg duela.

“Uvijek je specijalno kada je sa druge strane mreže Novak. Imam igru na šljaci sa kojom mogu da mu se suprostavim. Znam da i on voli da igra protiv mene i drago mi je što ćemo snage odmjeriti u Rimu”.