Nadal se ne predaje u Madridu: Španac poslije tri sata savladao Kačina

Španac Rafael Nadal plasirao se u osminu finala Madrida nakon teniskog maratona od tri sata i pobjede nad Argentincem Pedrom Kačinom rezultatom 2:1, u setovima 6:1, 6:7, 6:3.

Nošen velikom podrškom domaće publike Nadal je odigrao prvi set kao u najboljim danima i rivalu dozvolio svega jedan gem.

Ipak, da sve neće ići kao što je planirao Nadal vidjelo se u drugom setu kada je Kaćin furioznom igrom najavio izjednačenje.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Oduzeo je Argentinac dva servisa Nadalu, činilo se da će rezultat u setovima brzo biti izjednačen pri rezultatu 4:1, ali je Nadal uspio da osvoji četiri gema i izjednači na 5:5.

Velika borba nastavljena je i u taj-brejku gdje je Kačin ponovo odlično krenuo, poveo sa 3:0 i sačuvao prednost za zasluženo izjednačenje.

U odlučujućem setu presudio je brejk Nadala za prednost od 3:2 i potom potvrda istog za bezbjednu distancu do kraja duela.

U osmini finala Nadal će se susresti sa Čehom Jirijem Lehečkom, koji je u dva seta eliminisao Brazilca Monteira (6:4, 7:6(9:7)).

Ranije danas osim Nadala i Lehečke, plasman u osminu finala obezbijedili su Bublik, Medvedev, Rud i Ože-Alijasim.

Svoje mečeve večeras odigraće i Siner i Kačanov koji će biti favoriti protiv Kotova, odnosno Kobolija.