Troicki
Credit: Eric Bolte-USA TODAY Sports/Viktor Troicki/Reuters via Guliver image
Srpski teniser Viktor Troicki nije uspio da se plasira u glavni ždrijeb ATP turnira u Nur-Sultanu. Od njega je u poslednjem kolu kvalifikacija bolji je bio Finac Emil Rusuvuori u tri seta.

Finski teniser je 98. na ATP listi, a protiv Torickog je slavio sa 6:3, 6:7, 6:3.

Troicki je meč izgubio nakon dva časa i 18 minuta igre, tokom kojih je viđena velika borba.

Iako je Emil prvi stigao do brejka u prvom setu, Troicki je odmah odgovorio. Ipak, to nije poremetilo njegovog rivala koji je odmah napravio novi brejk i do kraja tog dijla igre čuvao prednost.

U drugom setu su obojica tenisera napravila po brejk, pa je viđen taj-brejk u kome je Srbin slavio 7:3 i tako odveo meč u treći set.

U odlučujućem dijelu igre, fokusiraniji je bio finski igrač, kome je još jedan brejk bio dovoljan da riješi pitanje pobjednika.