Troicki
Viktor Troicki
Viktor Troicki poražen je već u prvom kolu turnira u Sofiji. Bolji od srpskog tenisera bio je Bjelorus Egor Gerasimov sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:3) posle jednog sata i 46 minuta igre.

Bolje je Egor počeo meč i već u četvrtom gejmu imao priliku da oduzme Troickom servis što je i uspio iskoristivši četvrtu brejk loptu. Gerasimov je u šestom gejmu propustio još jednu brejk priliku ali je svejedno osvojio prvi set. Viktor je uspio u drugom odmah na startu da oduzme servis Gerasimovu i povede sa 3:0 i to mu je bilo dovoljno da dođe do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu je Troicki prvi stigao do brejk šanse ali je nije iskoristio da bi Bjelorus imao čak četiri prilike za brejk već u narednom gejmu na servis Troickog, a iskoristio je tek petu i poveo ubrzo sa 4:1. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno da Gerasimov dođe do pobjede.