Velika drama na AO, Nadal se mučio sa Šapovalovim ali pronašao put do polufinala

Španski teniser Rafael Nadal posle dugog i iscrpnog meča uspio je da obezbijedi plasman u polufinale Australijan Opena. Nadal je nakon četiri sata duge borbe uspio da savlada Denisa Šapovalova, rezultatom od 3:2 – 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Iako je Nadal poveo 2:0 u setovima, mladi Denis se vratio u meč i oduzeo set Rafi i tako produžio meč.

“Bik sa Majorke” prva dva seta odigrao je bez problema u svim stilu i sa po brejkom lako stigao do 2:0.

Kada se igrao treći set, poveo je Nadal ali je u petom gejmu seta Šapovalov je oduzeo servis Špancu i uspio da mu oduzme set, da produži meč i smanji prednost.

U četvrom setu Denis je dominirao terenom, napravio brejk, sačuvao ga do kraja i izjednačio na 2:2.

U petom odlučujućem setu našao je Rafae način da vrati svoju igru na svoj nivo, uspio je da napravi brejk, lako ga sačuva i potpuno zasluženo trijumfuje.

Rafael Nadal za finele će igrati sa boljim iz meča između Gaela Monfilsa Matea Beretinija.