ŽENEVA: Jari izbacio Zvereva, pa savladao Dimitrova u finalu!

Nikolas Jari teniser iz Čilea podigao je pehar na turniru u Ženevi, nakon što je u finalu savladao Grigora Dimitrova iz Bugarske.

Jari je bio bolji od trenutno 33. igrača na svijetu, posle dva seta, rezultatom od 7:6, 6:1, za sat i 38 minuta i tako osvojio drugu titulu u sezoni, a treću u karijeri.

U prvom setu oba tenisera su napravila po brejk, pa je set otišao u taj-brejk u kojem je briljirao Nikolas i sa 7:1 savladao Dimitrova.

Nastavak meča bio je paklen za Dimitrova koji je uspio da samo dođe do jednog gejma, a Čilenac ubjedljivo da slavi i u drugom setu sa 6:1.

Nakon ove titule Jari će od ponedeljka popraviti plasman na ATP listi i najvjerovatnije će zabeležiti najbolji plasman u karijeri, koji je do sada bio 38. pozicija na ATP listi.