Zverev
Aleksander Zverev/twitter

Aleksandar Zverev teniser iz Njemačke nakon preokreta uspio je da u prvom kolu savlada Amerikanca Džensona Bruksbija na ATP turniru koji se igra u Akapulku.

Zverev je nakon tri ipo sata provedenih na terenu uspio da dođe do pobjede, rezultatom od – 3:6, 7:6 (12:10), 6:2.

U prvom setu Amerikanac je imao lak posao i sa samo jednim brejkom poveo 1:0 u setovima.

Dok se u drugom setu probudio Zverev i mogao da brzo izjednači u setovima ali nije iskoristio proliku, pa je set otišao u taj-brejk. Drama se odvojila od starta taj-brejka, Dženson je poveo i imao šansu da dobije set i meč ali je Aleksandar to uspio nekako da izvuče i spasi. Njemac je napravio tri šanse za osvajanje seta ali je ponovo sve tri propusio, a onda je napravio još jednu i konačno realizovao i izjednačio na 1:1 u setovima. Malo manje od dva sata je trajao drugi set.

Zverev je već u trećem setu ličio na sebe i sa dva brejka dobio set i meč.

Sledeći protivnik biće mu Peter Gojovčik. Dok će ovaj meč biti zapamćen kao najduži do sada u istroriji ATP turnira u Akapulku.