Zverev
Aleksander Zverev / Twitter
Aleksandar Zverev se poprilično namučio u prvom kolu Rolan Garosa. Međutim, upornost mu se isplatila, pa je na kraju duela protiv Oskara Ote slavio, rezultatom 3:2 (3:6, 3:6, 6:2, 6:2, 6:0) i tako prošao u naredno kolo turnira u Parizu.

Već na početku meča bilo je jasno da će ovo biti jedna velika borba između ova dva tenisera. Prva dva seta Ota je identično, čak i porpilično lako završio, imao je po jedan brejka u oba seta i to je bilo dovoljno za rezultat 6:2, 6:2.

Zverev se proudio i konačno počeo da diktira svoj tempo. Napadao je, rizikovao je ali sve je bilo uspješno, efektno i brzo stigao je do izjednačenja. Igrao se odlučujući set, gdje je Saša bio najdominatniji kao u Madridu ( turnir koji je nedavno osvojio), Oskar nakon dva osvojena seta više nije postojao na teren. Na kraju Aleksandar je zasluženo, posle velike borbe trijumfovao i prošao dalje.

U drugo kolo čeka ga Rus Roman Safiulin.