Jezero sve bliže opstanku
FB: Telekom 1.CFL
Završeno je 32. kolo Telekom 1.CFL. Petrovac šokirao Budućnost i “prikovao” Titograd za dno, Jezero sve bliže opstanku, Sutjeska slavila u Zeti 0:2, bez pobjednika u Danilovgradu i Pljevljima.

Jezero je pokazalo da je ozbiljan tim i da zaslužuje respekt za dosadašnje rezultate. Ekipa koja je sa skromnim ulaganjima obezbijedila promociju u najveći rang takmičenja poslije 11 godina, ima priliku da obezbijedi opstanak u ligi bez baraža. Fenomenalna igra i prednost od tri gola na poluvremenu protiv Podgorice (Mendy, Jovićević i Vukčević) bila je dovoljna za novu pobjedu izabranika Milije Radovića iako su Podgoričani iskoristili opuštanje Plavljanja i smanjili prednost u drugom poluvremenu, preko Vukovića i Jovanovića.

Petrovac je sve bliže mjestu u baražu, veliko iznenađenje protiv Budućnosti “zakovalo” je Titograd za dno tabele pa sada Petrovčani imaju velike šanse da ostanu u ligi iako su u jednom trenutku bili praktično otpisani. U prvom poluvremenu Budućnost je propustila nekoliko dobrih šansi a Petrovac je znao da iskoristi svoje prilike i dođe do tri zlatna boda. Prvo je Mirza Đurđević donio prednost u 63. minutu da bi Tačibana postavio konačnih 0:2. Šampion u padu forme pred revanš meč polufinala Kupa Crne Gore.

Iskra i Titograd nastavljaju sa nepopularnim rezultatima i igrama. Obije ekipe su bez pobjede na 11 posljednjih utakmica, Iskra je zakomplikovala situaciju i ugrozila opstanak bez baraža dok je Titograd “prikovan” za posljednje mjesto. Danilovgrađani su preko Bakrača u 16. minutu došli do prednosti ali je Žarko Popović poravnao u 51. minutu za jako bitan bod “romantičara”.

Sutjeska je odgovorila na “kritike” i slavila na teškom gostovanju Zeti. Izabranici Miljana Radovića nisu postigli gol na posljednja tri duela ali su u Golubovcima došli do prednosti već u prvom minutu preko Miheliča. Zeta je pružila veliku borbu ali nisu uspjeli da izjednače iako su promašili nekoliko dobrih prilika. Nikšićani su preko Pajovića u 63. minutu riješili meč i preuzeli drugo mjesto na tabeli. Zeta ima samo jedan bod više od Jezera pa je situacija alarmanta.

Bez golova i pobjednika u Pljevljima u duelu između Rudara i Dečića. Tuzani mogu biti zadovoljniji remijem koji ih je dodatno primakao Evropi nakon poraza Podgorice u Beranama, Rudar u krizi rezultata, samo četiri boda više od zone baraža.