Lacio voli dramu, preokret i pobjeda za nastavak trke!

Lacio pobijedio poslije preokreta nad Fiorentinom, što je značilo i nastavak borbe za titulu. Bilo je 2:1 (0:1).

Ništa bitno u prvih 20 minuta, a onda žuti karton nakon neopreznog starta za Sergeja Milinković-Savića, igrao se 24. minut. Samo minut kasnije, gol u mreži Lacija.

Frank Riberi je napravio mini-magiju, dokazao da ima i dalje sjajne predispozicije iako je u godinama, Strakoša je mogao samo pogledom da isprati loptu u mrežu.

Jedinu šansu za “Orlove” je imao Marko Parolo u prvom poluvremenu, kada je glavom šutirao pravo u golmana.

U drugom dijelu drugo lice Lacija.

Ipak, prvo je u 49. minutu Račid Gezal pogodio prečku, da bi potom i Nikola Milenković oprobao svoj udarac koji je završio iznad gola.

U posljednjih pola sata Lacio kreće ofanzivno. Džoni je imao dobar udarac, a onda u 67. minutu gol za Lacio.

Kaisedo je pao kao pokošen nakon duela sa Dragovskim, sudija je pokazao na bijelu tačku iako po mnogima ne bi trebalo.

Siguran izvođač Imobile, 1:1.

Nastavio je Lacio sa napadima i uspio je da preokrene rezultat. Desilo se to u 83. minutu, Luis Alberto je imao i mnogo sreće jer mu se lopta odbila baš kako treba za udarac od strane igrača Fiorentine.

Na ovaj način Lacio ostaje u trci za trofejom u Seriji A, ali Juventus beži sada 4 boda.