Real Madrid novi šampion Španije!

Zinedin Zidan je opet uspio da osvoji trofej sa Real Madridom.

Francuski stručnjak predvodio je Madriđane do trofeja prvaka Španije.

“Kraljevići” su pobijedili VIljareal 2:1 i kolo prije kraja osigurali su trofej.

Zidan je još jednom pokazao koliki je pobjednik, stigao je u momentu kada ekipi nije išlo, poslije pauze nanizao pobjede i novi trofej je tu.

Večeras je presudio Karim Benzema. Golovima u 20. i 77. minutu sa penala doveo je svoj tim do pobjede protiv Viljareala, koji je preko Ibore smanjio zaostatak.

Madriđanima čak nije ni trebalo da pobijede pošto je Barsa izgubila od Osasune 2:1, pa je ostala na minus 7.

Gosti su poveli u 15. minutu preko Hozea, da bi u nastavku Mesi bacio magiju iz slobodnog udarca poravnao.

Nije Barsi pomoglo ni to što je Osasuna od 77. igrala sa čovjekom manje nakon isključenja Galjega.

Tim iz Pamplone je u 94. preko Toresa stigao do pobjede.

4 Komentara

Najlosija sezona u zadnjih mozda 15 ak god. Barselona nije bila ovako losa jos od one zadnje Rajkardove sezone. Real isto neubjedljiv, dosta repova, losih partija ali eto ipak ne tolilo los kao Barsa. Kao da su se trudili ne osvojiti titulu. Steta sto Atletiko nije iskoristio ovakvu priliku. Primijetno je da je Mesijevoj Barsi odzvonilo. Odlazi ta velika generacija polako u istoriju. Mnogo lose su uradili tu neku smjenu generacija, ekipa ima mahom 30+ god, iscijedjena i zasicena i tesko ce biti Barsi narednih godina. Real definitivno ima svijetliju buducnost.

Kakvi se penali sude ovo nema ni u crtanim filmovima. Od nastavka sezone se odmah moglo uociti da ce Real osvojiti naravno uz pomoc sudija. Barsa je odigrala sezonu za zaborav mozda i najgoru u poslednjih 15 godina. Ali svirati ovoliko penala Realu pozavidjeo bi i fasista Franko na ovome. Masakrirali su Sosiedad u onoj utakmici pa Atletiko Bilbao Hetafe veceras opet smijesan penal. Ne sportski i nepostena osvojena titula u reziji sudija. Ali takva je njima istorija pola i vise trofeja su osvojili potpomognuti ljudima u crnom kako u LA Ligi tako i u LS

Fudbal je mrtav iz prostog razloga što se navlači za bogatije klubove i to je toliko očigledno da mi ubija svaku draž pratiti ovaj sport i dalje… Padaju ljudi bez kontakta i odmah se sve svira…

Real odavno nije imao goru sezonu i losiju igru, a generalno citava La Liga je bila losa. Srecna titula Realu ali nijesu se bas namucili da je osvoje.