Sevilja
U prvom meču 31. runde španske Primere, fudbaleri Viljareala i Sevilje podijelili su bodove – 2:2 (2:1). Sevilja je uspjela da ostvari cilj i ostane neporažena na gostovanju jednom od direktnih rivala u borbi za Ligu šampiona.

Miran početak meča ”razbijen” je u 19. minutu kada je domaćin došao do vođstva. Stijelac je bio Pako Alkaser.

Na odgovor Sevilje čekalo se do 39. minutu kada je Eskudero uspio da poravna rezultat.

Kada se činilo da će se na pauzu otići sa neriješenim rezultatom, Pau Tores je svojim drugim ovosezonskim golom, u dubokoj nadoknadi vratio prednost domaćima.

Sevilja, svjesna da joj se drma mjesto koje vodi u Ligu šampiona, ušla je ofanzivnije u drugi dio igre. To je dalo rezultata u 63. minutu kada je Munir El Hadadi donio još jedno izjednačenje.

Do kraja meča, nije bilo prevelikih uzbuđenja, a samim tim ni promjene rezultata, pa je slađa polovina ipak otišla u Sevilju.

Osim neriješeno rezultata, meč je obilježio i povratak fudbalera Viljareala, Bruna Sorijana, koji je odigrao svoje prve minute nakon tri godine pauze zbog povreda (posljednji meč 21. maja 2017.)