Sijetl dobio Njujork Siti (3:1) u prvoj utakmici polufinala Konkakaf LŠ

Fudbaleri Sijetla pobijedili su noćas na svom terenu ekipu Njujork sitija sa 3:1, u prvoj utakmici polufinala Konkakaf Lige šampiona.

Domaći tim je poveo golom Alberta Rusnaka već u 16. minutu, ali je izjednačio Tijago Andrade u 27. minutu.

Sijetl je uspio da do poluvremena ponovo povede, preko Džordana Morisa u 35. minutu.

U drugom poluvermenu, ex fudbaler Ajaksa, Boke Juniors i Korintinasa, i urugvajski reprezentativac Nikolas Lodejro je u 68. minutu postavio konačan rezultat sa bijele tačke.

Ovo je prvi put da se dva tima iz MLS lige sastanu u polufinalu Konkakaf Lige šampiona.

Revanš meč na programu je za sedam dana u Njujorku. U drugom polufinalu Pumas je u meksičkom derbiju na svom terenu pobijedio Kruz Azul sa 2:1.

U nokaut fazi Konkakaf Lige šampiona i dalje važi pravilo gola u gostima.