Petarda Borusije i ovacije za Rojsa u Dortmundu, Bajern pao u Štutgartu

U okviru 32. kola njemačke Bundeslige danas su odigrane četiri utakmice.

U velikom derbiju Štutgart je dočekao Bajern i pobijedio u derbiju drugoplasirane i trećeplasirane ekipe rezultatom 2:0.

Štutgart trenutno ima dva boda zaostatka za Bavarcima, a današnji meč otvorili su golom u 29. minutu.

Undav je odlično proigrao Stergjua koji bez problema šalje loptu iza Nojerovih leđa za 1:0.

Odgovor Bajerna vidjeli smo u 37. minutu kada je poslije prekršajem nad Gnabrijem u kaznenom prostoru, siguran izvođač najstrože kazne bio Hari Kejn.

Veliko slavlje i tri boda na današnjem meču, domaćoj ekipi donio pogodak Vu-Jonga koji je dočekao centaršut Silasa i glavom poslao loptu u mrežu.

Sve dileme oko pobjednika riješio je gol Silasa u tećem minutu sudijske nadoknade.

Borusija iz Dortmund je nakon pobjede nad Pari Sen Žermenom bez problema na “Signal Iduna parku” savladala Augsburg rezultatom 5:1.

Mukoko je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Već u četvrtom minutu je doveo svoj tim u vođstvo, da bi u 20. minutu na semaforu stajao rezultat 2:0 poslije gola Malena. Devet minuta kasnije vidjeli smo drugi gol Mukoka koji je uvećao prednost domaće ekipa na asistenciju Rojsa.

Samo tri minuta kasnije gosti su uspjeli da postignu pogodak preko Vargasa ali je dileme oko pobjednika brzo riješio Marko Rojs u 34. minutu.

Isti igrač bio je asistent kod petog gola Nmeče u 64. minutu, a nakon izlaska iz igre dobio je ovacije čitavog stadiona.

Motivacije očigledno nije falilo kapitenu Dortmunda koji će na kraju sezone poslije 12 godina napustiti “milionere”.

U ostalim mečevima Volfsburg je savladao Darmštat rezultatom 3:0, dok su Verder i Borusija Menghengladbah podijelili bodove u Bremenu (2:2).

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.