Kurtoa briljirao, Real poslije katalonskog derbija slavi titulu?

Fudbaleri Real Madrida su u 34. kolu La Lige savladali Kadis rezultatom 3:0 i tako napravili krupan korak ka tituli u La Ligi.

Napravio je Karlo Anćeloti čak 10 promjena u odnosu na utakmicu sa minhenskim Bajernom, a jedini koji je počeo oba meča bio je Naćo koji će napustiti Real na kraju sezone.

Mučenje u prvom poluvremenu prekinuo je Brahim Dijas sjajnim golom u 50. minutu kada je sa desne strane sa oko 16 metara plasirao loptu u suprotan ugao gola gostiju.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Moglo je sve da bude drugačije da je Ramos u situaciji jedan na jedan savldao Tiba Kurtou nekoliko minuta ranije.

Bio je ovo prvi meč za Belgijanca na golu po porvratku od povrede prednjih ukrštenih ligamenata pa navijači “kraljevskog kluba” imaju dosta razloga za zadovoljstvo.

Belingem je u 66. minutu dobio priliku umjesto Gulera, a samo dva minuta bila su mu potrebna da postigne pogodak.

Konačan rezultat postavljen je u akciji nakon još jedne odlične odbrane Kurtoe.

Naćo je tada asistirao Hoseluu koji je postavio konačan rezultat.

U slučaju pobjede Đirone u katalonskom derbiju protiv Barselone, Real bi na četiri kola do kraja proslavio titulu.