Sosijedad nastavio put ka Evropi, Las Palmas bez motiva u San Sebastijanu

Fudbaleri Real Sosijedada pobjedom nad Las Palmasom na San Sebastijanu (2:0) učvrstili su se na šestoj poziciji La Lige.

Sa 54 boda zadržaće tu poziciju i nakon ovog meča bez obzira na ishod meča Betisa i Osasune koji je na progrmau sjutra.

Betis ima pet bodova i utakmicu manje od ekipe iz San Sebastijana koja je bez problema stigla do pobjede nad Las Palmasom u uvodnom meču današnjeg programa 34. kola.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Konačan rezultat na ovom meču postavljen je već u prvom poluvremenu.

Aleks Suares je postigao autogol u 33. minutu za radost domaćih navijača da bi u prvom minutu sudijske nadoknade Seraldo Baker udvostručio prednost na asistenciju Mendesa.

U nastavku je domaća ekipa mogla i do ubjedljivije pobjede ali je gol Hona Pačeka poništen u 50. minutu zbog ofsajda.

Las Palmas se lako predao, pa nije uspio da iskreira ni jednu priliku niti da uputi udarac ka golu Ramira.

Bio je ovo sedmi uzastopni poraz Las Palmasa, odnosno 10 utakmica za redom bez pobjede, pa se može reći da ekipa sa Kanarskih ostrva već računa da je obezbijedila opstanak.