Đenova dva puta ispustila prednost pa se radovala bodu na "San Siru" - navijči Milana započeli bojkot

Fudbaleri Đenove i Milana odigrali su odličan meč 35. kola italijanske Serije A koji je završen rezultatom 3:3.

Gosti su dva puta bili u vođstvu, da bi na kraju stigli do boda u posljednjim minutima meča na “San Siru”.

Na ovom meču najvatreniji navijači Milana izrazili su nezadovoljstvo potezima vlasnika kluba i počeli bojkot utakmica napustivši stadion nakon nekolik transparenata.

Đenova je imala prednost već u četvrtom minutu kada je Retegi bio siguran izvođač jedanaesterca.

Rosoneri su odgovorili, napadali ali se na izjednačenje čekalo do 45. minuta kada je Čukvueze centrirao, a Florenci neometan glavom matirao golmana Martinesa.

Ekipa Alberta Đilardina je ponovo stigla do prednosti poslije svega tri minuta igre u drugom poluvremenu.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Ekuban je bio najsnalažljiviji pred golom Sportijela i glavom poslao loptu u gol domaće ekipe.

Od 72. minuta vidjeli smo “blickrig” i preokret “rosonera”. Treći gol glavom na ovom meču postigao je Mateo Gabija poslije centaršuta Florencija iz kornera.

Samo tri minuta kasnije Žiru se iskupio za nekoliko promašaja na današnjem meču i poslije asistencije Pulišića poslao loptu u mrežu.

Išla je domaća ekipa ka prekidu negativnog niza od pet uzastopnih mečeva bez pobjede ali je on na kraju nastavljen poslije autogola Tioa u 87. minutu kada je, u želji da spriječi Retegija da postigne pogodak, zatresao mrežu svoje ekipe.

Rosoneri su ostali na drugoj poziciji sa 71. bodom, dok je Đenova trenutno na 12. mjestu sa 43 osvojena boda.