Mičel zasjenio Bankera - Klivlend ugasio "magiju" u drugom poluvremenu i zakazo polufinale sa Bostonom

Košarkaši Klivlend kavalirsa savladali su Orlando medžik u sedmom meču četvrtfinalne serije Isotočne konferencije rezultatom 106:94.

Iako je početak meča nije išao kako je zamislio Klivlend, u drugom poluvremenu su Kavsi najviše zahavljujući raspoloženom Mičelu uspjeli da preokrenu rezultat i zakažu polufinale Istočne konferencije sa Boston seltiksima koji su ranije eliminisali Majami rezultatom 4:1.

Klivlend je uspio da odbrani domaći teren iako je četvrta najmlađa ekipa u NBA ligi ove sezone briljirala nakon prvih 24 minuta.

U pvoj četvrtini poslije prednosti Kavsa rezultatom 10:7 vidjeli smo seriju gostiju 13:0 kojom su došli do velikog preokreta i dvocifrene razlike najviše zahvaljujući raspoloženom Bankeru koji je ovaj dio igre završio sa 10 poena.

U drugoj dionici je razlika Medžika u tri navrata iznosila i maksimalnih plus 18 ali se na odmor poslije dvije četvrtine otišlo rezultatom 53:43.

Najraspoloženiji u tim trenucima u Orlandu je bio je Paolo Bankero koji je ovom dijelu igre već na svom kontu imao 24 poena.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

U trećoj četvrtini vidjeli smo odgovor Klivlenda predvođenog Donovanom Mičelom.

Topila se prednost gostiju sve do 3.39 minuta do kraja trećeg perioda kada je poslije poena Levrta sa linije slobodnih bacanje rezultat bio 66:64.

Pri rezultatu 68:68 na 2.44 minuta do kraja meča uslijedile su dvije trojke Strusa i poeni sa linije slobodnih bacanja Okora koje su domaćoj ekipi donijele seriju prednost 76:68 kojom su najavili posljednju četvrtinu.

“Spajdermen” je nakon ovog perioda već imao 32 postignuta poena od njegovih 39 na ovom meču.

Kluvlend je do kraja samo uvećao prednost, sačuvao domaći teren i zakazao pofinale Istoka sa Seltiksima koji su najbolja ekipa regularnog dijela sezona u NBA ligi.

Odlični Bankero je sa 38 poena bio najefikasniji u gostujućoj ekipi ali je Mičel sa jednim poenom više izrastao u heroja ovog meča.

Posebno je ključan bio njegov doprinos u trećoj dionici u kojoj je postigao 17 poena, a važno je pomenuti i doprinos Strusa koji je postigao četiri trojke u važnim trenucima drugog poluvremena i utakmicu završio sa 13 poena.