Denver porazom ugrozio prvo mjesto (VIDEO)

Prethodne noći odigrano je 15 utakmica u NBA lige a najveće iznenađenje bio je poraz Denvera.

Nagetsi su u pretposljednjem kolu regularnog dijela NBA lige izgubili od San Antonija rezultatom 121:120.

Aktuelni šampion nakon ovog poraza pao je na treće mjesto, zbog lošijeg međusobnog skora protiv Minesote i Oklahome, ali će u posljedjem kolu ipak moći da se “dokopaju” pol pozicije, naravno ukoliko im se “slože” ostali rezultati.

Sparsi su posljednju četvrtinu dobili čak 34:20, a serijom 11:2 u posljednja tri minuta su uspjeli da dođu do pobjede.

Imao je Denver, dakle, plus 17 početkom četvrtog kvartala, ali je sve to prosuo, da bi Jokić devet sekundi prije kraja promašio koš kojim je mogao da prelomi meč.

Pobjedu timu iz Teksasa donuo je Grejem, flouterom, na manje od sekund do kraja meča.

Jokić je na utakmici postigao 22 poena, uz 12 asistencija i sedam skokova, a u timu Denvera Džamal ​​Marej je bio najbolji sa 35 poena.

Viktor Vembanjama je bio najbolji pojedinac u pobjedničkom timu sa 34 poena i 12 skokova i pet asistencija, a pratio ga je Sandro Mamukelašvili sa 21 poenom i 12 skokova.