Brejk Pejsersa - Milvoki doživio debakl u Fiserv Forumu

Indijana Pejsersi uspjeli su da naprave brejk i slave na gostovanju Milvoki Baksima rezultatom 108:125.

Na početku utakmice sve je djelovalo dobro za izabranike Doka Riversa, koji su rano stigli do osam poena prednosti. Međutim, pred sam kraj uvodnog kvartala Pejsersi su serijom 17:4 stigli do preokreta.

Do odlaska na odmor ekipe su se više puta smjenjivale u vođstvu, a na pauzu zadovoljniji su otišli gosti iz Indijanapolisa, vodili su sa 55:60.

U drugom poluvremenu viđena je mnogo bolja igra Pejsersa, pogotovo u napadu, gdje su ubacili 32 poena u trećem kvartalu i sa +9 ušli u odlučujućih 12 minuta.

Pobjednik je bio manje-više poznat sredinom posljednje dionice, kada su Pejsersi serijom 23:4 uspjeli da stignu do 23 poena prednosti. Košarkaši Milvokija su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz i postave konačnih 108:125.

Paskal Sjakam upisao je dabl-dabl u pobjedi Pejsersa sa 37 poena, 11 skokova i šest asistencija. Majls Tarner dodao je 22 poena, Nembard koš manje, a Tajriz Halibarton ubacio je 12 poena, uz 12 asistencija i četiri skoka.

Na drugoj strani najbolji je bio Demion Lilard sa 34 poena. Bruk Lopez ubacio je 22, a Bobi Portis zabilježio je dabl-dabl sa 14 poena i 11 skokova.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.