Petrušev vodio Olimpijakos do brejka pa se povrijedio u Barseloni

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Barselonu u prvom meču četvrtfinalne serije Evrolige rezultatom 77:75.

Ovom pobjedom crveno-bijeli napravili su brejk, a najzaslužniji za ovu pobjedu bili su bivši košarkaši Crvene zvezde i Partizana, Filip Petrušev i Najdžel Vilijams Gos.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Filip Petrušev je utakmicu završio sa 12 poena i pet skokova ali je trenera Barcokasa i navijače kluba zabrinula povreda srpskog centra u posljednjem minutu.

Igrala se neizvjesna završnica. Barselona je uspjela da istopi minus od 13 poena, a posljednju šansu da vrati svoju ekipu u meč propustio je Laprovitola na minut prije kraja, pri rezultatu 75:72.

U narednom napadu vidjeli smo i povredu nekadašnjeg košarkaša Crvene zvezde Meridianbet koji je nakon doskoka pao na parket sa bolnom grimasom držeći se za koljeno.

Na putu da dođe do klupe pomogao mu je Nikola Milutinov, a još uvijek se čeka da se klub oglasi po pitanju njegove povrede.

Uz Petruševa najzapaženiji su bili Najdžel Vilijams-Gos sa 15, Ajzea Kenan koji je postigao jedan manje, dok se Mustafa Fal zaustavio na 11 poena.

U ekipi Barselone Vili Ernangomes i Džabari Parker su imali po 13, Aleks Abrinjes 11, a Riki Rubio 10 postignutih poena.

Naredni meč na programu je za dva dana, takođe u Barseloni.

Ranije danas i Fenerbahče je napravio brejk pobjedom u Monaku nakon produžetaka.