Lacio preživio Briž i otišao u 1/8 finala

Lacio i Briž su podijelili bodove u posljednjem meču grupne faze – 2:2. Remi je bio po mjeri domaćih koji će se uz Dortmund naći u osminu finala

Lacio je poveo već u 12. minutu kada je Korea, nakon odbijene lopte bio na pravom mjestu.

Ipak, odgovor Belgijanaca stigao je svega tri minuta kasnije. Situacija je bila identična kao kod gola domaćih pošto je Vormer pogodio nakon odbijene lopte.

Rimljani su gospodarili terenom i samo je bilo pitanje vremena kada će ponovo povesti. To se dogodilo u 27. minutu kada je Imobile bio siguran sa ”bijele” tačke.

U finišu prvog dijela, Lacijalima je dodatno olakšan posao kada je zbog drugog žutog kartona isključen Sobol.

Ipak, iako se činilo da će domaćin lako do cilja, gosti su izjednačili u 76. minutu kada je Vanaken zatreso Rejninu mrežu.

Briž je pokušao da dođe do senzacionalne pobjede, imali su Belgijanci i prečku u 92. minutu, ali je Lacio nekako preživio!

Dortmund je u Rusiji pobjedom nad Zenitom ovjerio prvo mjesto u grupi F – 2:1.

Zenit je poveo već u 16. minutu kada je Driusi pogodio.

Nakon primljenog gola, Borusija je bila bolji rival, imala je i par velikih šansi, ali do poluvremena nije bilo promjene rezultata.

U nastavku, svjesna da mora preokrenuti kako bi sačuvala prvu poziciju, Borusija je dodala gas. To je urodilo plodom u 68. minutu kada je Pišček poravnao rezultat.

Dobru igru u drugom dijelu, ”milioneri” su krunisali još jednim golom. Igrao se 79. minut kada je upravo bivši igrač Zenita, Aksel Vitsel donio pobjedu svom timu.