Rasing pokazao Tukumanu da nema kvalitet za titulu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 24. kola argentinskog šampionata, ujedno i derbiju runde, Rasing je u Aveljanedi rutinski savladao Atletiko Tukuman – 2:0.

“Studenti” su prethodne noći u svim segmentima nadigrali Atletiko i tako mu dali do znanja da, ipak, nema tim koji ima kvaliteta da osovji šampionsku titulu, prvu u 120 godina dugoj istoriji kluba.

Fernando Gago je posložio Rasing i trijumfom se u potpunosti vratio u trku za titulu, ali i obezbijedio makar kvalifikacije za Libertadores.

Tri kola prije kraja šampiona Boka ima 45, Rasing i Tukuman po 44, a River i Urakan po 41, s tim što Boka ima meč manje i praktično drži sve u svojim rukama.

Koliko je bio nemoćan na “El Silindru” govori podatak da doskorađnji lider nije uputio niti jedan udarac u okvri gola domaće ekipe.

Rasing je poveo nakon samo par minuta i to nakon što je golman gostiju napravio nevjerovatnu grešku. Lampe je bukvalno predao loptu u noge Encu Kopetiju koji je samo “ćušnuo” loptu u gol.

Pitanje pobjednika riješeno je u 44. minutu kada je strijelac prvog gola asistirao Meni koji je postavio konačan rezultat.