Real savladao Alaves

Real Madrid je počeo novu sezonu pobjedom, savladali su na gostovanju Alaves sa 1:4 .

Prvi gol Madriđana viđen je u 3. minutu nastavka susreta, Vaskez je vratio loptu u sredinu, tamo je Azar fantastično petom dodao do Benzeme, a Francuz pogađa za 0:1.

Drugo poluvrijeme je za ekipu Reala bilo odlično, njima je pauza prijala.

Modrić je u 56. minutu na desnoj strani, uputio je veoma dobar centaršut u peterac gdje je bio Načo za 0:2.

Fede Valverde je bio zaslužan za treći gol, odlično je krenuo ka golu, dodao je Benzemi koji je iz drugog puta uspio da pogodi i tako ostvario drugi gol na meču.

Militao je napravio katastrofalnu grešku prilikom povratne lopte Kurtoi, koji je kasnije napravio penal.

Hoselu je bio strijelac iz penala, ali nažalost za to je bila jedina šansa za pogodak.

Real do kraja meča postiže još jedan gol i to u 2. minutu nadoknade preko Vinisusa Žuniora.