SERIJA A: Frosinone iznenadio Atalantu, Monca slavi Kolpanija (VIDEO)

Fudbaleri Frosinonea napravili su iznenađenje na današnjem meču protiv Atalante i u drugom kolu Serije A na svom stadionu došli do pobjede rezultatom 2:1.

Frosinone je poveo već u petom minutu preko Haruija, da bi prednost udvostričio već u 24. minutu golom Monterisija.

Pokušala je Atalanta da se vrati u ovaj meč ali su do kraja uspjeli samo da ublaže prednost golom Zapate u 56. minutu.

Atalanta je ostala na tri boda osvojena u prvom kolu protiv Sasuola, dok je Frosinone zabilježio prvu pobjedu nakon poraza od Napolija u prvom kolu Serije A.

U drugom meču odigranom danas od 18 sati i 30 minuta slavila je Monca protiv Empolija rezultatom 2:0, a dvostruki strijelac na ovom meču bio je Andrea Kolpani. Italijanski vezsta je pogađao u 45. i 53. minutu susreta.

Monci je ovo bila prva pobjeda nakon poraza od Intera, dok je Empoli nakon poraza od Verone nastavio negativnu seriju rezultata.