Hrvatska ponovo na postolju! Marokanci bez snage da zaokruže veliko iznenađenje! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Maroko sa 2:1 u Dohi čime je osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Hrvatska je bila ofanzivna od samog starta, a već u sedmom minutu to su “naplatili” vodećim golom. Majer je uputio centaršut, Perišić glavom spustio loptu do Joška Gvardiola, a sjajni štoper ,koji igra sa zaštitnom maskom na licu, glavom doneo vođstvo Hrvatskoj.

Na odgovor Marokanaca čekali smo svega dva minuta. Ziješ je oštro ubacio loptu iz slobodnog udarca, ona je na putu ka golu zakačila Majera i odbila se u peterac gdj je sačekao štoper Marokanaca Ašraf Dari i poslao je u mrežu.

Taj gol pomalo je poljuljao Hrvate, pa smo na trenutke gledali nešto ofanzivniju igru Marokanaca.

Većih uzbuđenja, međutim, nije bilo sve do finiša prvog poluvremena odnosno 42. minuta kada je Hrvatska ponovo stigla do vođstva. je na lijevoj strani uposlio Orišića koji je predivim golom pogodio za 2:1 što je bio i konačan rezultat prvog dijela utakmice.

Nastavak igre donio nam je znatno mirniji ritam i tek po neku šansu na obje strane.

Hrvati su preko Kovačića mogli da riješe pitanje pobjednika, dok je En-Nesiri propustio fantastične prilike da meč uvede u produžetke, zapravo, njegov udarac odbranio je Livaković pa promjene rezultata nije bilo, da bi u sudijskoj nadoknadi glavom “tukao” preko gola.

Katar

“Vatreni”, dakle, stižu do treće medalje na Mundijalima u posljednjih 24 godine. Prvu su osvojili u Francskoj kada su golovima Šukera i Prosinečkog, u meču za treće mjesto, savladali Holandiju (2:1), dok su na prošlom Mundijalu izgubili od Francuske u finalu (4:2).

Sa druge strane, Marokanci se kući vraćaju kao četvrta reprezentacija na planeti, što je najveći uspjeh afričkog fudbala.