Srbija imala sve, Kamerun kaznio opuštanje "orlova"! (VIDEO)

U utakmici drugog kola grupne faze na Svjetskom prvenstvu, Srbija i Kamerun odigrali su 3:3.

Imali su “orlovi” sve u današnjem meču – dva gola viška, kontrolu meča i terensku inicijativu, ali su na kraju ostali bez dva boda.

Srbija je sa najisturenijim Aleksandrom Mitrovićem od prvog minuta imala terensku inicijativu, a već u 11. minutu viđena je prva velika šansa.

Napadač Fulama se poigrao sa Nkuluom, šutirao lijevom nogom, ali je pogodio samo stativu.

Nastavila je Srbija da pritiska a sedam minuta kasnije Mitrović je promašio nešto što vjerovatno nikada nije u karijeri.

Nakon pravog “flipera” lopta je došla do najboljeg strijelca “orlova” koji je sa osam metara poslao loptu pored gola.

Kako to obično biva, kazna je stigla u 29. minutu. Srbija je praktično poklonila korner Kameruncima, a iz istog je Kasteleto uhvato Veljkovića na spavanju i pogodio za 1:0.

Trebalo je malo vremena srpskom nacionalnom timu da se oporavio od tog šoga, a Kunde je mogao da donese Afrikancima duplu prednost nakon greške Lukića. Ipak, Vanja Milinković-Savić mu je odbranio udarac sa 15 metara.

Kako se bližio kraj prvog poluvreman tako je tim Piksija Stojkovića bio sve bolji, a zasluženo izjednačenje stiglo je u prvom minutu sudijske nadoknade.

Tadić je centrirao, a Pavlović izveo “nebeski” skok i udarcem glavom sa desetak metara postigao prvi gol Srbije na Mundijalu, za 1:1.

Tu nije bio kraj, pošto je samo dva minuta jasnije preciznim udarcem donio preokret.

Mogla je Srbija i do trećeg gola u petom minutu nadoknade, ali je Mitrović izabrao loše rješenje nakon kontre.

U namjeri da što prije riješe pobjednika, reprezentativci Srbije pritisli su protivnika i početkom nastavka, a nakon fantastične akcije u 53. minutu Mitrović je postigao pogodak za 3:1.

Činilo se u tim trenucima da je Kamerun “zreo” da primi još bar dva gola, ali je srpski tim neobjašnjiov opustio što je Kamerun surovo kaznio.

Prvo je Abubakar sjajnim lobom smanjio u 63. minutu…

….da bi tri minuta kasnije Čupo-Moting vratio stvari na početak.

Nije uspjela Srbija da se oporavi od nevjerovatnog povratka afričke selekcije. Doduše, imali su “orlovi” par prilika, ali promjene rezultata nije bilo.