ABA 2: Podgorica bolja od Vojvodine

Košarkaši Podgorice savladali su Vojvodinu u utakmici sedmog kola ABA 2 lige rezultatom 77:71.

Podgoričani su bili slabiji od Vojvodine u prvom poluvremenu, ali joj nisu dozvolili da im mnogo pobjegne, pa su na poluvremenu imali samo tri poena zaostatka (40:37).

Nije se nešto mnogo promijenilo ni u trećoj četvritini koju je domaćin završio sa blagom prednosti – 61:57.

Međutim, nisu se košarkaši Podgorice ni tada predali.

Što se meč više bližio kraju nauzvjesnost je rasla. Brendon Slaj je pogodio dva slobodna bacanja za 71:73, pa još dva za 71:75, pa je novu pobjedu u ABA 2 ligi, posle nove greške Novosađana, Podgoričanima donio upravo Brendon Slaj.

Najbolji u ekipi Podgorice bili su Marko Kljajević sa 19, Brendon Slaj sa 18, Danilo Brnović sa 13 poena.

Kod Vojvodine, Marko Ljubičić je postigao 13, Uroš Banjac 11, Arnom Kaningem 10 poena.