BUDUĆNOST SE BRZO VRATILA NA POBJEDNIČKI KOLOSJEK: Krka potopljena u "Morači"

Košarkaši Budućnost Volija savladali su danas Krku iz Novog Mesta u dvorani “Morača” rezultatom 82:69 i tako zadržali maksimalan učinak nakon tri kola ABA lige.

Ova pobjeda je došla nakon neizvjesnog poraza od Turk Telekoma u drugom kolu Evrokupa (79:77), a pobjeda nad Krkom došla je sigurnom igrom.

Imali su izabranici Petra Mijovića dvocifrenu prednost već na poluvremenu (45:34), da bi Krka u nastavku uspjela da smanji rezultat pred posljednju četvrtinu na minus sedam (64:57).

U posljednjoj dionici Budućnost je uspjela da stigne do sigurne pobjede, a prelomljena je nakon trojke Makundua četiri minuta do kraja kada je košarkaš koji je došao iz Monaka donio “plavima” novu dvocifrenu prednost (74:63).

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Mekinli Rajt sa 17 poena, a odlično su ga pratili Makundu sa 13 i Brendon Pol sa 11 poena.

Na drugoj strani istakli su se Stergar sa 17 i Macura sa 13 poena.