Nastavljena serija poraza Crvene zvezde Meridianbet u Evroligi, Mirotić srušio Monako (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet zabilježili su još jedan poraz u Evroligi.

U okviru 30. kola Evrolige izabranici Janisa Sferopulosa poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 89:76.

Ovom pobjedom atinski “zeleni” su stigli do 19. pobjede kojom su se izjednačili sa Fenerbahčeom na trećoj poziciji.

Crvena zvezda Meriidanbet je sa druge strane zabilježila šesti uzastopni poraz u Evroligi, 20 u ovoj sezoni.

Vodila je ekipa Ergina Atamana tokom čitavog meča, a preciznost u šutu za tri poena donijela im je dvocifrenu prednost tokom većeg dijela meča.

Igra Crvene zvezde Meridianbet se uglavnom oslanjala na plejmejkerske sposobnosti rovitih Miloša Teodosića i Nemanje Nedovića, dok je Džavonte Smart odigrao još jednu partiju ispod očekivanja.

Nakon dobrih asistencija gore pomenutih igrača i Dalibor Ilić se istakao sa nekoliko zakucavanja na ovom meču.

Pokušavala je Crvena zvezda Meridianbet u posljednjoj četvrtini da se vrati u igru, stigla i do minus osam, posle poena Davidovca (73:65) ali su trojka Džeriana Granta i kasnije poeni sa poludistance Mitoglua vratili atinske “zelene” na plus 13 (65:78) na 4.18 minuta do kraja.

Do kraja košarkaši Janisa Sferopulosa nisu uspjeli da zaprijeti pa je gost zasluženo slavio i u drugom meču protiv crveno-bijelih.

Panatinaikos je do pobjede predvodio centar Matjas Lesor sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije, dok su Mitoglu i Slukaas postigli po 17.

Na drugoj strani raspoloženi su bili Dejan Davidovac i Nemanja Nedović sa po 19 poena,

U ostalim mečevima odigranim danas u Evroligi…

Olimpija Milano je na krilima Nikole Mirotića savladala Monako rezultatom 98:80.

Mirotić je utakmicu završio sa 21 poenom i pet skokova.

Fenerbahče je savladao Barselonu u Istanbulu rezultatom 88:74.

Ekipu iz Istanbulu predvodio je Skoti Vilbekin sa 18 postignutih poena.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.