ERGIN ATAMAN: Grant je odigrao sjajno na Larkinu

Trener Panatinaikosa Ergin Ataman govorio je poslije trijumfa nad Anadolu Efesom u 20. kolu Evrolige.

Panatinaikos je došao do pobjede rezultatom 83:76, a u uvodnom izlaganju nakon meča, trener ‘zelenih’ analizirao je dešavanja na parketu.

”Sjajno smo otvorili utakmicu. Pripremili smo se da zaustavimo njihove vanjske igrače, koji su možda najtalentovaniji u cjeloj Evropi, posebno Larkin. Igrali smo sjajnu odbranu protiv njega, branili ga dobro, Grant je bio odličan u odbrani 1 na 1. Kontrolisali smo utakmicu u prvom poluvremenu, pronalazili otvorene šuteve koje je Grigonis pogađao.” istakao je Ataman.

Panatinaikos je došao do pobjede, međutim Ergin je svjestan da određene stvari u ekipi nijesu bile dobre.

”U drugom dijelu smo igrali odbranu na vanjskim igračima, ali njihova unutrašnja linija je onda proradila. Ofanivno smo bili tanki u drugom poluvremenu, ali stigli smo do pobjede.” objasnio je Ataman.

Panatinaikos ima 12 pobjeda i osam poraza, a u narednom kolu igraće kod kuće protiv Monaka.