FENER UBJEDLJIV NA BOSFORU: Partizan imao plus 17 pa se "raspao"

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Partizan u Istanbulu, u utakmici 20. kola Evrolige, rezultatom 91:76.

Fener je tako stigao do 12. pobjede, dok je “crno-bijeli” tim pretrpio deseti poraz, četvrti u posljednjih pet kola.

Nije slutilo da će tim Željka Obradovića pognute glave napustiti parket “Ulker arene”, naročito jer su nakon par minuta drugog kvartala imao čak 17 poena viška – 36:19.

Ipak, domaćin se brzo konsolidovao, pa se već do poluvremena spustio na minus pet (48:43).

Gdje su Turci stali prije odmora, nastavili su u trećem kvartalu. Razigrao se Sestina (4/4 za tri poena), u odličnom ritmu je bio i , pa je turski predstavnik uoči posljednjih deset minuta imao prednost – 68:64.

Sve dileme oko pobjednika riješe su nakon četiri minuta četvrtog kvartala kada je Fener sa četiri vezane trojke i serijom 12:0 stigao do 16 poena viška.

Pomenuti Dorsi ubacio je 24 poena kod domaćina, dok je Panter sa 18 predvodio goste.