Duplo slavlje u Madridu - Real ispisao istoriju protiv Ivanovićeve Baskonije

Košarkaši Real Madrida pobjedom nad Baskonijom rezultatom 101:90 poveli su u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa rezultatom 2:0.

Nakon ubjedljive pobjede u prvom duelu rezultatom 90:74, večerašnji meč je bio neizvjesniji.

Odmah na startu, Madriđani su pozdravili najboljeg trojkaša u istoriji Evrolige, Serhija Ljulja koji nakon ovog meča ima 627 pogođenih trojki.

Ekipa Duška Ivanovića je na poluvremenu imala šest pena zaostatka protiv aktuelnog šampiona Evrope (46:40), da bi u trećem periodu Madriđani prelomili utakmicu.

Mario Hezonja se posvađao sa sudijom Puklom nakon dvije tehničke greške u ovom periodu.

Hrvatski košarkaš dugo je negodovao i uz brojne psovke i komentare otišao put svlačionice.

Do kraja Real je postigao 101 poen što je najveći broj poena u istoriji Reala kada je plej-of faza u pitanju.

Posljednji put najveći broj poena u plej-ofu Real je postigao 2014. godine u polufinalu protiv Barselone (100).

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Nije bilo dileme oko pobjednika u nastavku pa je Real još jednom opravdao ulogu favorita.

U pobjedničkoj ekipi istakao se Fakundo Kampaco sa 24 poena, sedam asistencija i četiri skoka što mu je donijelo indeks korisnosti 33.

Veliku pomoć imao je od Jabuselea sa 16, Ljulja sa 13, a Dek, Poarije i Tavares su imali po 10.

U ekipi Duška Ivanovića prednjačio je srpski reprezentativac Vanja Marinković sa 20 poena, a pratili su ga Kodi Miler-Mekintajer sa 13 i Markus Hauard sa 12 poena.

U narednom meču koji je na programu u srijedu u “Fernando Busta” areni, Real bi u slučaju pobjede mogao da proslavi plasman na Fajnal for Evrolige.