KUP CRNE GORE: Lakši trening Budućnost Bemaksa, zakazano finale sa Podgoricom

Košarkašice Budućnost Bemaksa savladale su danas Primorje ubjedljivim rezultatom 113:43, pa će se sjutra boriti za novi trofej protiv ekipe Podgorice.

Podgorica je ranije bila ubjedljiva protiv Trebjese i slavila rezultatom 74:42, a oslabljeno Primorje nije moglo da pruži jači otpor ekipi Budućnost Bemaksa.

Primorje je ovaj meč nastupilo bez Andrić, Brković i Baćović pa je bilo jasno da protiv branioca titule nemaju veće šanse.

Već nakon prvih 10 minuta utakmcie Budućnost je imala prednost 32:6 pa se do kraja pitanje pobjednika nije dovodilo u pitanje.

Do poluvremenu razlika je bila čak plus 41 (61:20), a do kraja su izabranice Vladana Radovića samo dodale gas i privele utakmicu kraju.

“Utakmica koja je donijela očekivan epilog, jer smo bili apsolutni favoriti. Đevojke su od starta ušle maksimalno ozbiljno, što je jako bitno da kada igramo bilo koji meč u svakom takmičenju da budemo na pravom nivou.

U finalnom meču očekuje nas mnogo teži zadatak, jer je Podgorica tim koji ima sjajne i talentovane igračice, gdje su i tri djevojke koje treniraju sa nama i igraju za Budućnost WABA ligu, što će biti prilika za njih da se nametnu. Biće tio sigurno lijepa utakmica u kojoj će biti mnogo mlađih igračica”, kazao je Vladan Radović, trener Budućnost Bemaksa.

Kod “plavih” sve igračice su se upisale u listu strijelaca. Dvocifrene su bile Baošić sa 15, Drobnjak, Savković i Bulajić koje su dodale po 14, Ilić 13 i Domuzin 10.

Kod Novljanki Sarić je ubacila 12, Radulović 10.

Sjutrašnje finale Kupa Crne Gore na programu je od 17 časova.